Работилници на тема: Слободно време

Во текот на минатата работна недела, педагогот и психологот на училиштето, во пресрет на летниот распуст, реализираа работилница со најмалите ученици (учениците од 1 одд.) на тема: „Слободно време“. Целта на оваа работилница беше насочување на децата за правилно и продуктивно исполување на слободното време во периодот кој следи.

One thought on “Работилници на тема: Слободно време

  1. An interesting discussion is worth comment. Theres no doubt that that you ought to publish more on this subject, it may not be a taboo subject but generally people do not talk about such subjects. To the next! Kind regards!!

Comments are closed.